ПІДТРИМКА ДУХОВНА І ТІЛЕСНА

DSC_0006Кілька тижнів тому, на Народним Віче в м. Хмельницькому, Високо­преосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільсь­кий, Української Православної Церк­ви Київського Патріархату, висловив  ініціативу що до створення правос­лав­ного ополчен­ня «Подільська Січ» для захисту як Подільського краю так і України в цілому від зовнішньої агресії. Ця ідея отримала велику підтримку хмельничан, благосло­вен­ня Святійшого Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета і, як кожна справа в оборону Правди Христової, швидко об’єднала небай­дужих до доли Батьківщини людей у Громадську Організацію «Подільська Козацька Січ» під проводом Кирила Анатолійовича Чумакова та духовним патронатом керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ КП.

Святе Письмо нам говорить: «Віра без справ мертва» (Як 2, 17). Тому вже 31 березня 2014 р.Б., в Свято-Михайлівському храмі при Хмельницькому єпархіальному управлінні після Служби Божої та освячення хоругви ГО «Подільська Козача Січ», караван з кількох вантажних та пасажирських мікроавтобусів та 17 членів православного ополчення під духовним патронатом митрополита Антонія (Махоти), керівництвом загону, польовим командиром Андрієм Чумаковим та начальником штабу загону Юрієм Рибаком рушив у керунку анексованого Криму, де на адміністративному кордоні, а фактично на прикордонний смузі з окупантами ось вже кілька місяців, захищає материкову Україну частина особового складу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Головною метою першого офіційного виїзду особового складу ополчення «По­дільської Козацької Січі» була підтримка бойового духу молодих хлопців – курсан­тів академії, які опинилися фактично на лінії фронту. Саме тому духовно-війсь­кову місію очолив особисто Високо­преосв­щенний владика Антоній (Махота) у суп­роводі трьох священиків УПЦ КП – прот. Івана Бугери, прот. Володимира Шершуна з Хмельниччини та прот. Сергія Горбика зі Львівщини. Перше від­ділення загону складали ветерани Аф­гансь­кої війни, відо­мі тренери та спортс­мени, добровольці з числа патріотичної молоді. Бійці загону, члені ГО «Подільська Козацька Січ» везли українським воякам велику кількість гуманітарної допомоги різного спрямування та направлення.

Требо відзначити, що державна влада України починаючи з міністрів і міністерств наверху, Голови Хмельницької облдержадміністрації Леоніда Івановича Пруса, голови Хмельницької облради Гончара Івана Ярославовича віднеслася до цього візиту з великим розумінням. Від самого м. Хмельницького і до міста призначення колону супроводжували представники ДАІ країни, які надавали нам усю потрібну допомогу. Допомагала Прикордонна служба, МНС та інші силовики, а супроводжували до кордону області місцеві автомайдановці.

На всім шляху від м. Хмельницький до міста дислокації прикордонників у Хер­сонської області ми бачили надзви­чайно великий патріотизм українського народу. Знаючи про рух нашої колони, люди навіть у темноті годинами очікували її на трасі, щоб передати подарунки нашим воякам. Щирість та піднесення було таке, що ніхто не міг зупинити сліз.

Але особливе духовне піднесення вик­ли­кало у всіх членів нашої місії молитва і тур­бота Святійшого Патріарха Філарета, з якім неодноразово владика Антоній мав телефонний зв’язок та передавав Патріарше благословення та слова підтримки.

На особливу нашу подяку заслуговує  Синодальне  Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України та особисто прот. Дмитро Садов’як, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк та прот. Михайло Шквара і його дружина – матушка Марія, які забезпечили нам ночівлю, годували та приймали як найбільш дорогих гостей, а також архиєпископ Херсонський і Таврійський Даміан, секретар Херсонської  єпархії прот. Іоанн Замараєв та священик Сергій Чудінович

І ось у вівторок, 1 квітня, нас радісно та гостинно вітали командири наших прикордонників: генерал-лейтенант *** та генерал-майор ***, що в край важких умовах стоять на першої лінії оборони України, біля окупованого Криму. Вже за кілька хвилин після приїзду та солдатського обіду, ми в дружньої та діловій обстановці обмірковували з командуванням прикордонного загону обмірковували план нашого перебування та подальшої співпраці, а курсанти академії допомагали розгортувати намет похідного храму на честь Архистратига Божого Михаїла.

Ранок середи, 2 квітня, почався з врочистої архієрейської Служби Божої, яку, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, очолив Високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільській Антоній, в співслужінні протоієрея Сергія Горбика. Чудово спивав протоієрей Іван Бугера, а сповідав воїнів протоієрей Володимир Шершун. Це була дійсно фронтова служба – офіцери і курсанти молилися, у руках горілі свічки, а за плечима була зброя, яка в військовий час завжди з воїном.

У кінці служби Високопреосвященний владика Антоній зачитав православним військовим Патріарше звернення з приводу загрози вторгнення російських військ та звернувся до вірних з повчальним словом. Також патріотичну проповідь виголосив прот. Сергій Горбик. До військових також звернувся командир православного ополчення ГО «Подільська Козацька Січ» Андрій Чумаков та передав військовим подарунки та гуманітарний вантаж, а генерал-майор ***  виказав слова подяки та просив передати всім, що в випадку необхідності вони будуть стояти до кінця.

Членам ГО «Подільська Козацька Січ» дали можливість побувати на передових позиціях, в окопах, де вони словом і молитвою підтримали наших вояків.

Особливо требо відзначити, що співпраця вже набула тривалого характеру. У похідної церкві Архистратига Божого Михаїла будуть регулярно служить священики та майбутні капелани не тільки Хмельницької та Херсонської єпархій УПЦ КП, а і те духовенство яке має бажання підтримати не словом а ділом. Керівництво ГО «Подільська козацька Січ» вже взялася до реалізації оговореного плану допомоги нашим прикордонникам – другій караван з усім необхідним вже прибув на місце дислокації, на шляху в Херсонську область третій караван, якій митрополит з керівництвом формує до марш-походу.

Прес-служба ГО «Подільська Козацька Січ» та Хмельницької єпархії УПЦ КП

ПРЕС-РЕЛІЗ № 1 (1)