ВЕРБНА НЕДІЛЯ НА КОРДОНІ

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПравославне ополчення – ГО «Подільська козацька січ» продовжує співпрацю з Українськими прикордонниками та організовує системну підтримку військових, що сьогодні перебувають на адміністративному кордоні з Кримом.

По благословенню Високопреосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, черговий конвой «Подільської козацької січи», під керівництвом командира Андрія Чумакова та начальника штабу Юрія Рибака, відправився до наших прикордонників 11 квітня 2014 р.Б. Головною метою цього каравану була духовна підтримка українських військових, що сьогодні несуть важку службу по обороні південних кордонів України від московських загарбників. Саме тому, вже традиційно, у складі конвою був священик УПЦ КП – протоієрей Сергій Горбик, завданням якого було  духовно підтримати військових та відправити Святу літургію у свято Входу Господнього в Єрусалим (Вербна неділя).

Благословляючи черговий конвой «Подільської козацької січи», Високопреосвященний владика Антоній зокрема сказав наступне: «Військова людина потребує духовної підтримки, оскільки ризики, пов’язані з військовою службою, сьогодні настільки великі, що їх не можна компенсувати жодними матеріальними благами. Ніякі матеріальні блага не можуть компенсувати каліцтво, а тим більше втрату життя. Якщо людина приймає присягу і дає зобов’язання у разі потреби життя своє віддати за Батьківщину, то це означає , що його служіння країні і народу вимагає величезної внутрішньої сили. Обов’язок – це моральне поняття. Ніякими законами не можна примусити людину йти назустріч вогню – тільки внутрішнє свідомість необхідності виконати обов’язок, тільки надія на волю Божу і на Його допомогу і допомагає людині не втрачати мужності у найтяжчих обставинах, навіть перед лицем смерті. Все це і є причиною, по якій Українська Православна Церква Київського Патріархату завжди була, є і буде з нашими Збройними силами, роблячи все для того, щоб духовно підтримати, зміцнити і виховати військовослужбовців в їх відданому служінні Батьківщині, бездоганною вірності присязі, в готовності захистити свій народ навіть ціною свого власного життя».

Також керівництво ГО «Подільська козацька січ» везло на кордон українських артистів – гурт «Висота» і  традиційну гуманітарну допомогу та зобезпечували транспортний зв’язок «Хмельницької національної академії прикордонної військ» з її підрозділами на передової.

Як завжди, караван «Подільської козацької січи» щиро вітали на всьому шляху його пересування. Так, фермери додатково завантажували наш караван продуктами харчування для військових, люди просили передати щирі вітання нашим воякам. Також, потрібно відзначити дуже потрібну допомогу каравану з боку підрозділів ДАІ, що зробили нам «зелений коридор» від  Хмельницька до місця призначення.

Вже ранком 12 квітня прикордонники щиро вітали нас у своєму гарнізоні. Після короткого відпочинку та сніданку, відбувся перегляд другої частини фільму «Кордон», у який офіцери та курсанти почули слова підтримки своїх друзів, близьких та рідних. Гурт «Висота» дав концерт для прикордонників, а потім ми виїхали до інших підрозділів української армії на кордоні. Командири «Подільської козацької січи» та капелан о. Сергій, мали можливість поспілкуватися з військовими інших частин, а гурт «Висота» дав для них ще два концерти.

Також у суботу, 12 квітня, ми мали можливість побувати на передових позиціях прикордонників та принести їм духовну підтримку та слова вдячності. Ввечері відбулася нарада командира загону Андрія Чумакова, начальника штабу Юрія Рибака з командуванням прикордонників. У часі наради були обговорена подальша співпраця та навіть її календарні план.

Вербна Неділя, 13 квітня 2014 р.Б., розпочалася традиційною Святою Літургією в похідному храмі-наметі, яку, по благословенню Високопреосвященного владики Антонія, відслужив протоієрей Сергій Горбик. Храм був переповнений офіцерами та курсантами, бо в тяжку хвилину кожна людина відчуває – єдиний правдивий захист та оборону вона має виключно в Богові. Варто відзначити і допомогу в служінні, яку надав гурт «Висота». За вечір та ніч хлопці вивчили богослужбові літургійний спів та організувалися в справжній церковний хор. Цей спів надав богослужінню особливої проникливості та врочистості. Багато військових приступили до Таємниці сповіді та Причастя.

Після богослужіння та освячення верби,  о. Сергій звернувся до військових з пастирським словам, де не тільки розкрив зміст свята, а і зосередився на тому, що «Київське Православ’я, усі архієреї та священики завжди були разом із Збройними силами впродовж усієї історії України. Навіть тоді, коли з ідеологічних причин Церква була зовні відокремлена від людей в погонах, внутрішньо вона не була від них відчужена , тому що за кожним богослужінням, в кожному храмі підносилася старанна молитва про владу і про воїнство. … І сьогодні ви всі повинні знати та розуміти: наш Святійший Патріарх Філарет, Високопреосвященний владика Антоній, усі священики і вірні Київського Патріархату духовно перебувають з кожним оборонцем України … З нами Божа Правда, бо тільки язичники та вороги Христові розпочинають війни в Великий Піст, коли «мовчить всяке створіння». А коли з нами Бог, то ми непереможні».

Варто відзначити, що духовне свято було принесене і тим, хто через виконання службових обов’язків не міг бути присутні на богослужінні. Їм був переданій антидот та освячені гілки верби.

Співпраця та допомога триває. ГО «Подільська козацька січ» вже готує новий караван, якій мусить бути на кордоні вже до Свята Пасхи.

Прес-служба ГО «Подільська Козацька Січ» та Хмельницької єпархії УПЦ КП