ПАСХАЛЬНЕ ВІТАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО АНТОНІЯ, МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО ЧЛЕНАМ ПРАВОСЛАВНОГО ОПОЛЧЕННЯ «ПОДІЛЬСЬКА КОЗАЦЬКА СІЧ»

митр_АнтонійДорогі браття і сестри!

Дорогі оборонці України

Христос Воскрес!

Свята Христова Церква прославляє Воскресіння Христове щонеділі протягом усього року. Але сьогодні, в день святої Пасхи ми святкуємо особливо,тому що наші серця як ніколи наповнюються особливою неземною радістю. З трепетом ми сприймаємо подію Воскресіння Христового яке є незборимим доказом , існування вічного життя, та того що Ісус Христос є істинним Богом. А це означає, що вчення Христа – істинне . Сьогоднішнє наше свято є ще торжеством життя над смертю. Христос Воскрес і своїм воскресінням  подолав смерть. Смерть є найстрашнішим і найболючішим злом у світі. Кожна людина, яка живе у цьому світі найбільше боїться смерті, оскільки людина створена за промислом Божим для життя вічного, смерть, для неї є неприродна. Людина не може подолати смерть; ми сприймаємо смерть як закон , те що є неминучим, хоча в дійсності смерть є порушенням закону Божого бо являється наслідком гріха. Смерть може подолати тільки Бог бо він має життя в самому собі і є життєдавцем для всього живого. Бог привів світ із небуття до буття. Для того щоб подолати в людській природі гріх і наслідок його – саму смерть, Син Божий народився від Пресвятої Діви і став людиною – такою як ми з Вами, у всьому окрім гріха. Земне життя нашого Спасителя було сповнене труднощів, нерозуміння, страждання і завершилося хресною смертю на Голгофі. Проте він виявився сильнішим за ці випробування, Він показав силу Своєї Божественної природи, Він – воскрес. Ця найбільша в історії нашого спасіння подія сприймається нами як Божественний дар. Своїм воскресінням Спаситель Христос зруйнував ворота пекла і саму смерть ,і дав нам, обітницю вічного життя, та нашого з Вами воскресіння.

Перемога над смертю одержані Христом назавжди і для всіх, і ніхто вже не може забрати її у нас. Якщо смерть ще діє в світі поки існує гріх, то Бог у Своїй премудрості звертає її в знаряддя для скасування самого зла, яке її народило. Через її спопеляючий вогонь земля очищується від своїх беззаконь, як це ми спостерігаємо і в долі нашої власної Батьківщини. Їй було потрібно пройти через саму браму смерті, щоб морально оновитися від скверни, що налипла на ній, і замість суєтної земної величі зодягнутися в нетлінний і нев’янучий одяг, який був би гідне її великого минулого. Бог дає нам видиме свідчення в тому, що важки випробування українського народу не пройшли для нього безслідно, що дійсно через них в Україні знищиться ветхий чоловік і оновлюється новий, ще не цілком усвідомлений нами, але таки, що дає світлі надії на майбутнє нашої Батьківщини.

Ми радіємо і святкуємо в неспокійний час, бо сили пекельні повстали на колиску Православ’я Київської Русі – нашу Святу Україну. Тому дай же Боже, щоб у ці святкові великодні дні наш народ відчув благодатну силу Воскресіння Христового, всім серцем прийняв Того, Хто прийшов спасти нас, і твердо стояв на шлях змагання за Правду Христову. Сьогодні кожний оборонця України, кожний оборонця Правди твердо розуміє, що тільки Христос, Переможець смерті, може допомогти розвіяти морок безбожницької московської навали, воскресити Святе Київське Православ’я в його колишньої слави. І в цій нашій вірі нас зміцнюють слова Спасителя, які Він сказані після Воскресіння: «Не бійтеся, Я буду з вами у всі дні вашого життя до кінця віку» (Мт. 28:20). І ми знаємо, що це справжні слова, що Бог завжди з нами, в будь-яких обставин, і ніколи не залишає нас .

І хай не радіють окупанті та вороги нашої Держави тлінним тимчасовим перемогам. Горе тим, хто поділяє руйнівні погляді і прагнення, простягає їм руку допомоги і пов’язує з ними свою долю. Союз з темними силами ніколи не проходить безкарно. Усяке полум’я може обпалити того, хто легковажно грає з ним і торкається його власними руками. Вороги Правди Христової помиляються, якщо думають, що зуміють цей згубний вогонь, яким прагнуть зруйнувати Україну, не зашкодить їм. Таке завдання може виявитися вище їх сил. Кров завжди народжує кров і вогонь запалює вогонь. Вже тепер очевидно для всіх, що ті, хто запалював нинішні пожежу або радів її поширенню, не можуть ні зупинити, ні тим більше погасити її. Нинішні події розвиваються з якоюсь нестримною стихійною силою і готові захопити в безодню всіх , хто піднявся проти законів Божих і людських.

Усі ви, хто встав на захист Правди Христової, мусить сьогодні благоговінням пам’ятати подвиги наших героїчних предків, особливо тих наших близьких і рідних, хто поклав за Україну, за наше щастя, тимчасове життя в надії отримати вічне, – ми ніколи не перестанемо молитися про них і в цьому будемо черпати силу та віру в всесильну допомогу Божу нам, покликаним для продовження земного подвигу оборони своєї Батьківщини.

Сьогодні Господь «звоював смертю смерть», Він зустрів мироносиць привітом: «Радуйтеся», та повторює цей світлий привіт і в серці кожного з нас у дні Святої Пасхи. Так нехай оновить Він нашу віру, нашу любов до Нього, нашу готовність всі витерпіти заради Нього. Ми святкуємо Свято Пасхи, а небо над нами все ще вкрите хмарами, країна наша все ще терпить люте нашестя московських загарбників. Але темрява ніколи не переможе світла, хоча б на час і затулила його… Є закон Божественної правди, що несе відплату чиновникам і виконавцям злого, таки люди пожинають плоди свого посіву вже в цьому земному житті. Він падає на голову тих, хто звик проливати «кров як воду» і кого не чіпають крики і стогни їх невинних жертв.

«Воскрес Христос – і пали демони. Воскрес Христос – і радіють ангели». Так радіймо і ми з ними, святкуючи перемогу Христову над пеклом і смертю навіки віків.

Сердечно вітаю усіх членів Православного ополчення «Подільська козацька січ» із світлоносним святом Воскресіння Христового. Нехай воскреслий Христос Спаситель оновить наші духовні і тілесні сили на добрі справи, допоможе подолати всі труднощі і негаразди сьогодення. Нехай управить все на благо, благословить нашу Батьківщину, наш народ миром, спокоєм і благополуччям. Зичу, щоб серце кожного запалало любов’ю, що наші душі наповнилися радістю та миром яких нам так не вистачає. Бажаю Вам здоров’я, сили і благополуччя у Ваші родини, бути стійкими у вірі, мужніми, братолюбними молитися і трудитися на благо Святого Православ’я та України, прославляти Господа нашого Ісуса Христа Воскреслого якому подобає усяка слава честь і поклоніння на віки віків.

Воістину Христос Воскрес!

+ Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільській

2014 р. Б.

м. Хмельницький.