ПРИНЕСЛИ ПАСХАЛЬНУ РАДІСТЬ ОБОРОНЦЯМ БАТЬКІВЩИНІ

01Усі увійдіть в радість Господа нашого

свт. Іоан Златоуст

Одним з головних керунків Православного ополчення «Подільська козацька січ» є духовна опіка над українськими вояками-прикордонниками, що сьогодні несуть важкій хрест оборони нашої Батьківщини. Саме тому, одним з перших дій нашої структури було встановлення та освячення похідного храму-намету на честь Архистратига Божого Михаїла, якій, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всій Русі-України Філарета, освятив Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський. Ось вже майже місяць на адміністративному кордоні з окупованим Кримом діє цей похідний храм, у яким священики УПЦ КП моляться за Україну та духовно підтримують українських прикордонників.

Особливою турботою Високопреосвященного митрополита Антонія було питання відправа святкового богослужіння в день Святої Пасхи, бо для православних християн Пасха – свято Світлого воскресіння Ісуса Христа. Воскресіння Ісуса Христа вважається усіма християнами найбільшою подією, що дарує спасіння світові і людству. Апостол Павло в Першому посланні до Коринф’ян писав: «Якщо нема воскресіння мертвих, то i Христос не воскрес. А якщо i Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна i віра ваша» (1 Кор. 15:13-14). Саме тому до цього підготовка до святкового богослужіння в похідному храмі на честь Архистратига Божого Михаїла.

02Командування ГО «Подільська козацька січ», яке знаходиться під духовним омофором Високопреосвященного Владики Антонія, спеціально спланувала черговий конвой так, щоб священик потрапив до прикордонників у Велику Суботу та розпочав святкові богослужіння.

Зі свого боку, Високопреосвященний Владика Антоній, при сприянні архієпископа Даміана та єпископа Юліана, благословив та відправив на відповідальне капеланське служіння о. Богдана Костюка.

Вже з вечора Великої Суботи, о. Богдан сповідав та готував до свята військових, а ранком 20 квітня, у день Святої Пасхи їм була відправлена Свята Літургія. У часі Пасхального богослужіння о. Богдан звернувся до вірних з повчальним та змістовним словом. Після відпуску відбулося мірування.

Командування наших прикордонників щиро подякувало Високопреосвященному Владиці Антонію, митрополиту Хмельницькому та Кам’янець-Подільському, о. Богдану Костюку та всім православним священикам-капеланам ГО «Подільська козацька січ» за духовну опіку та підтримку.

Також особливу Пасхальну радість Високопреосвященному Владиці Антонію, священикам-капеланам та всім членам ГО «Подільська козацька січ» принесло те, що і інші єпархіальні архієреї та священики УПЦ КП долучилися до духовної підтримки українських військових, яка була розпочата нами ще в часі Великого Посту.

Прес-служба ГО «Подільська козацька січ» та Хмельницької єпархії УПЦ КП.