НЕ СЛОВАМ, А СПРАВОЮ

10509593_838521296171645_226346453391004202_nОсь вже більш двох тижнів добровольці православного ополчення «Подільська січ» несуть службу в підрозділі прикордонної служби Україні – обороняють східний кордон нашої Батьківщини.

Те, що наші добровольці називають себе саме «православним ополченням», а їх духовну підтримку здійснюють православні священики Київського Патріархату під керівництвом одного з найбільш досвідчених та заслужених архієреїв нашої Церви – Високопреосвященного Владики Антонія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, є дуже символічно. Адже патріотизм українського війська завжди живили потужні сили Київського Православ’я. На сторінках Євангелія стверджувалося, що «немає більше тієї любові, як хто душу свою за друзів своїх». Українська Православна Церква Київського Патріархату, як правонаступниця історичного Київського Православ’я, має вікові традиції патріотичного виховання. Саме Київське Православ’я найбільше вкладало в патріотичне виховання українців, що знайшло своє втілені у старовічному козацькому заклику: «За Віру Православну, за Волю і щастя України!». Усвідомлюючи величезну відповідальність людей ратної праці за долі Вітчизни, церква з найдавніших часів оточила їх турботою, увагою і любов’ю.

Українці неодноразово доводили, що в критичні моменти в історії Батьківщини, вони готові зробити все: переносити нечувані життєві тяготи, терпіти негаразди, передавати на потреби країни особисті заощадження і цінності, вступати добровольцями в народне ополчення і в армійський стрій, аби врятувати від серйозної небезпеки свою країну , її народ. Саме таких воїнів виховала Хмельницька єпархія Київського патріархату і благословила нести важки хрест українського воїна.

Служба наших добровольців дуже відповідальна. Як каже один з їх: «Немає в цій службі жодного однакового дня, тому що все змінюється, змінюється обстановка на кордоні, але незмінним залишається «почуття ліктя», впевненості у своєму товаришеві, який завжди прикриє тобі спину».

Сьогодні любов до Бога, любов до України – це гідне виконання свого військового обов’язку. Наші православні січовики вже показали приклад такої любові.

Прес-служба ГО «Подільська козача січ» та Хмельницької єпархії УПЦ КП.