АРХІПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО АНТОНІЯ, МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО В ПЕРШУ РІЧНИЦЮ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

5d11264-54.8Hе бувай переможений злом, а перемагай зло добром.

Рим. 12:21

Дорогі брати та сестри!

Сьогодні для нас особливий день. У свято собору Архистратига Михаїла і всіх інших сил небесних безтілесних ми відзначаємо особливий день – річницю Революції Гідності. Вона вже стала частинкою історії кожної нашої родини. Вона вже є символом подвигу, мужності, жертовності захисників Правди Христової. Вона явила світу їх міцну віру, жертовність, згуртованість, мужність і силу нашого українського духу!

Рік тому український народ прийшов на Майдани, щоб захистити своє право на вільне життя, свій християнський цивілізаційній вибір. Ця боротьба зі злом згуртувала всі здорові сили України. Студенти та робітники, селяни та науковці, підприємці та лікарі – всі верстви нашого народу не шкодували життя, сил і здоров’я заради святої мети наближення «миру та істини» (Єр. 33:6). У цій боротьбі проявилися найкращі моральні якості людей: жертовність, героїзм, патріотизм, мужність, а насамперед – любов до ближнього.

Ми перемогли на Майданах не силою зброї, бо її в нас не було. Ми перемогли Христовою любов’ю, бо очистили свої серця від ненависті та злоби, об’єднали свої душі і серця в щирої молитві до Бога про мир і щастя нашого народу.

На вівтар перемоги було покладено багато жертв. Сотні героїв, у тому числі – кращі сини та доньки нашої Подільської землі, віддали своє життя та здоров’я за цю перемогу. Тому,  цього дня наша Свята Українська Православна Церква Київського Патріархату закликає вшанувати пам’ять героїв Майдану. Вони щиро виконали заповіт Христа Спасителя: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою за друзів своїх» (Ін. 15:13). Вони жертовно поклали своє життя за мир і спокій, своєю кров’ю окропили нашу землю, чим показали велич мужнього опору злу і насильству. Піднесімо свої молитви за упокоєння їхніх душ, щоб Милосердний Христос прийняв їх у Свої небесні оселі.

Ми перемогли на Майдані, але зло не відступило. Перемога Правди Христової кинуло його в лють та ненависть, у нову війну та бажання крові. Війна, яку розпочала Російська Федерація проти нашої Батьківщини, вже зібрала смертоносні жнива: принесла страждання і загибель не однієї тисячі людей, руйнування міст і селищ «спустошення і винищення, голод і меч» (Іс. 51:19). Але ми залишаємось згуртованими та стоїмо в Правді Христовій, тому ми є непереможними.

Першу річницю Революції Гідності ми зустрічаємо з Богом, як Його правдиві діти, і від того радість наша знаходить великий духовний зміст. З серцем, сповненим вдячності за «благодать, милість, мир від Бога Отця і Христа Ісуса, Господа нашого» (1 Тим. 1:2), ми підносимо до Всевишнього молитву за Україну і за весь світ, який потребують «правді, вірі , любові, миру »(2 Тим. 2:22).

+ Антоній,

Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський.