КАПЕЛАН ГФ «ПОДІЛЬСЬКА СІЧ» ПРОВІВ СЕМІНАР В ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

IMG_6067Війна залишає не лише фізичні, а часом непоправні моральні ушкодження. Людина, навіть воїн, сповнена емоцій, хвилювань, стресів. І все це не минає безслідно. Саме тому, наша Хмельницька єпархія, по благословенню Святійшого Патріарха Київського і всій Русі України Філарета, вже від квітня, у складі ГФ «Подільська січ», опікується українськими прикордонниками на фронті.

З перших днів до цього долучився і співробітник прес-служби Хмельницької єпархії, ветеран локальних військових конфліктів, прот. Сергій Горбик. У цім служінні він використовував не тільки свої духовні знання священика, але і власний досвід.

На великий жаль, Україна до недавнього часу надавала мала уваги питанням духовної опіки військових, а особливо – питанням реабілітації учасників бойових дій. Тому подібний опит, пережитий на власному досвіді, кожного православного священика УПЦ КП є дуже цінним. Підвищувати свої знання в цьому питанні закликає священників і Святійший Патріарх Філарет.

Саме тому, 6-7 грудня 2014 р., на запрошення Високопреосвященного Владики Данили та благословенню Високопреосвященного Владики Антонія, прот. Сергій Горбик навідав Чернівці, де провів семінар з священиками Чернівецько-Буовинській єпархії по проблемам духовній та моральній допомоги учасникам бойових дій.

У часі дискусії відбувся цікавий обмін досвідом, бо до обговорення долучився і Високопреосвященний Владика Данила, який спонукав учасників більш глибоко задуматися над духовно-богословським змістом піднятих питань, поділився досвідом свого післявоєнного дитинства

Семінар, як відзначали всі учасники, виявився дуже корисним, бо духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії, як і всі священики УПЦ КП, вважає своїм обов’язком допомогти українцям, які захищають країну. Допомогти насамперед здолати труднощі внутрішнього хвилювання, зміцнити дух патріотизму і захисника правди. Священики будуть опікуватися такими людьми, говорити з ними у храмах і повсюди, де є потреба. Війна не може тривати вічно. Тому треба навчити військових відстоювати правду і час мирний, а для цього потрібно бути підготованим для такої праці.

Також прот. Сергій мав можливість поклонитися святим мощам, що заховуються в головному храмі Чернівецько-Буовинській єпархії – Соборі святої Параскеві Сербської та ознайомитися з науковими здобутками єпархії.

Прес-центр Хмельницької єпархії та ГФ «Подільська січ»