ВІТАННЯ КОМАНДИРА ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ «ПОДІЛЬСЬКА СІЧ» З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 ñ³÷íÿ 1919 ð.Дороги побратими, січовики, українці!

22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України, яке нагадує нам, особливо молодому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, і що у нас єдина держава, а ми – єдиний народ!

Ця подія зробилися відправної крапкою в боротьбі за Вільну та Незалежну Україну. Саме за таку Україну віддавали та віддають своє життя мільйони українських патріотів. Саме за таку Україну, саме зараз, саме в цю хвилину, ідуть у бій проти московського окупанта наші боєві побратими.

Сьогодні, у час важких випробувань, ми особливо чітко розуміємо слово «Соборність». Адже за Волю України змагаються пліч-о-пліч донеччани з галичанами, білорус і грузин, єврей і кримський татарин…. Вчорашні вчитель і робітник, бізнесмен і селянин, священик і журналіст, усі ти, для кого Бог і Україна є по над усе, покинули свої родини, звичну працю та пішли обороняти Батьківщину. Саме їх, простих українців, ворог називає «кіборгами», але насправді кіборгами вони не є, бо під бронежилетами в них б’ється українські серця в українських тілах…

Сьогодні, в День української злуки, ми можемо сміливо заявити, що єдність України витримала випробування часом. Ніхто і ніколи не розділить нас на «західників» та «східняків», ніхто не розділить патріотів по національної або релігійної відзнаці. Ми – український народ на своїй Богом даної землі!

У це велике державне свято, ми схиляємо голови перед пам’яттю кожного, хто віддав своє життя за Україну. Нехай Господь упокоїть їх з праведниками, бо немає віщої жертви, ніж покласти своє життя за свою Батьківщину.

Війна триває, ворог ще топче нашу землю, ще вмирають наші побратими, плачуть вдови та діти. Тому ми мусимо бути єдиними, бо поділ на партії та політичні групи сьогодні є смертельно небезпечним для нашої Батьківщини. Наша сила – в єдності та віри в перемогу.

Від всього серця вітаю зі святом кожного патріота України, особливо наших військових, що в важких умовах протистоять російської агресії.

З нами Бог і Україна! Тому ми непереможні.

Командир ГФ «Подільська січ» Андрій Чумаков