ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ… ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ НАШ ПОБРАТИМ ВЛАДИСЛАВ АХРОМЕНКО

УладзіслаўДев’ятого листопада 2018 р., у наслідку раптової хвороби, відійшов до Господа наш побратим, талановитий письменник, драматург, сценарист та дослідник, один з перших білоруських добровольців та волонтерів, Владислав Ахроменко.

Владислав Ахроменко народився 29 січня 1965 року в Гомелі. Походив з родини інженера заводу рота і викладачки музичного училища. Навчався в Гомельській середній школі № 26 (1972-1978), середній спеціальній музичній школі при Білоруському державної консерваторії по класу фортепіано (1978-1981), Гомельської музичного училища імені Соколовського (1981-1984), Білоруської державної консерваторії (1984-1989). Працював вкладчиком музичної школи в Лоєві, кореспондентом журналу «Криниця», редактором відділу журналу «Берізка», відповідальним секретарем і редактором відділу газети «Культура».

Його оповіданні, новели, есе друкувалися в колективних збірниках, альманахах і журналах. Твори перекладені українською, чеською та польською мовами.

Вже у 80-х роках ХХ ст. став одним з активістів Білоруського визвольного руху Гомеля та Мінську, приймав участь у багатьох акціях, демонстраціях, культурних імпрезах. В останні роки жив у Чернігові.

Навесні 2014 р., за покликом серця, долучився до ГО «Подільська Козацька Січ», а згодом до Громадського Формування «Подільська січ». Був одним з перших білоруських добровольців, волонтерів, кореспондентів на фронті. За свою діяльність нагороджений медаллю «ЗА ГІДНІСТЬ ТА ПАТРІОТИЗМ»

Побратими з ГО «Подільська козацька січ» глибоко смуткують та виказують  спочування родині.

Пам’ять про білоруського та українського патріота, письменника, побратима завжди залишиться не тільки у наших серцях, а й у історії України та Білорусі.

Вічная пам’ять…. У блаженним успінні вічний спокій подай, Господи, спочилому слузі своєму Владиславу і сотвори йому вічну пам’ять…

ГО «ПОДІЛЬСЬКА КОЗАЦЬКА СІЧ»