ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ… ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ НАШ ПОБРАТИМ ВЛАДИСЛАВ АХРОМЕНКО

УладзіслаўДев’ятого листопада 2018 р., у наслідку раптової хвороби, відійшов до Господа наш побратим, талановитий письменник, драматург, сценарист та дослідник, один з перших білоруських добровольців та волонтерів, Владислав Ахроменко.

Владислав Ахроменко народився 29 січня 1965 року в Гомелі. Походив з родини інженера заводу рота і викладачки музичного училища. Навчався в Гомельській середній школі № 26 (1972-1978), середній спеціальній музичній школі при Білоруському державної консерваторії по класу фортепіано (1978-1981), Гомельської музичного училища імені Соколовського (1981-1984), Білоруської державної консерваторії (1984-1989). Працював вкладчиком музичної школи в Лоєві, кореспондентом журналу «Криниця», редактором відділу журналу «Берізка», відповідальним секретарем і редактором відділу газети «Культура».

Його оповіданні, новели, есе друкувалися в колективних збірниках, альманахах і журналах. Твори перекладені українською, чеською та польською мовами.

Вже у 80-х роках ХХ ст. став одним з активістів Білоруського визвольного руху Гомеля та Мінську, приймав участь у багатьох акціях, демонстраціях, культурних імпрезах. В останні роки жив у Чернігові.

Навесні 2014 р., за покликом серця, долучився до ГО «Подільська Козацька Січ», а згодом до Громадського Формування «Подільська січ». Був одним з перших білоруських добровольців, волонтерів, кореспондентів на фронті. За свою діяльність нагороджений медаллю «ЗА ГІДНІСТЬ ТА ПАТРІОТИЗМ»

Побратими з ГО «Подільська козацька січ» глибоко смуткують та виказують  спочування родині.

Шеврон білорусів ГФ "Подільська січ"

Шеврон білорусів ГФ “Подільська січ”

Пам’ять про білоруського та українського патріота, письменника, побратима завжди залишиться не тільки у наших серцях, а й у історії України та Білорусі.

Вічная пам’ять…. У блаженним успінні вічний спокій подай, Господи, спочилому слузі своєму Владиславу і сотвори йому вічну пам’ять…

ГО «ПОДІЛЬСЬКА КОЗАЦЬКА СІЧ»